Например: упаковочное оборудование
Добавить компанию Вход
 
 

Законопроекти щодо реформування лісової галузі зареєстровані у Верховній Раді

14.05.2018

Законопроекти щодо реформування лісової галузі зареєстровані у Верховній Раді

В квітні у Верховній Раді України було зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.
 

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.
 

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є:

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування;

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб;

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Кошти Державного фонду розвитку лісового господарства спрямовуватимуться на фінансове забезпечення заходів з:

1) відтворення лісів, створення полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень;

2) охорони (у тому числі від пожеж) і захисту лісів, придбання протипожежної техніки і обладнання;

3) поліпшення якісного складу лісів та збереження біорізноманіття в лісах;

4) лісовпорядкування (базове, безперервне) та інші проектно-вишукувальні роботи, ведення державного лісового кадастру, обліку та моніторингу лісів;

5) створення лісових розсадників, придбання обладнання та вирощування в лісорозсадниках лісового і декоративного садивного матеріалу із закритою кореневою системою.
 

Окрім того, метою проекту закону № 8242 є врегулювання місця дії заборон, встановлених частиною четвертою статті 39 Закону України «Про тваринний світ», відновлення балансу між господарською діяльністю та природоохоронними заходами, зокрема, створення сприятливих умов для розмноження диких тварин.
 

Ще одним законопроектом № 8241 пропонується внести зміни до законодавства щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів.

Зокрема, передбачено розмежування функції державної лісової охорони і господарської діяльності, а також визначення основних функцій та повноважень лісової охорони власників лісів і постійних лісокористувачів. Також законопроектом передбачається внесення змін до Лісового кодексу України, якими забезпечуватиметься здійснення національної інвентаризації лісів.
 

«Прийняття цих законопроектів – це перші кроки до реформування галузі. Прийняття змін до законодавства забезпечить збільшення лісистості України та екологічну стабільність нашої держави», – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Джерело: Журнал "Мебельное дело" № 2/2018 (Травень)  mebelnoedelo.com.ua