Например: упаковочное оборудование
Добавить компанию Вход
 
 

В Євросоюзі опублікований стратегічний план по переробці пластику

05.06.2018

В Євросоюзі опублікований стратегічний план по переробці пластику

В Євросоюзі розробили стратегічний план стосовно переробки пластика. Відповідний закон про упаковку і стратегію щодо пластиків опублікувано Єврокомісією 16 січня 2018 року. На законодавчому рівні цю ініціативу планують представити в Європарламент в травні – червні цього року.
 

План базується на економічному стимулюванні переробки пластикових відходів і скороченні споживання одноразової упаковки. Пластикову упаковку в ЄС будуть повністю переробляти. До 2030 року весь пакувальний матеріал в країнах ЄС повинен підлягати вторинній переробці.
 

На нові технології та інновації з цього приводу буде виділено 100 мільйонів євро. Для реалізації стратегії, зокрема, планується створення у всіх європейських портах пунктів збору пластикових відходів з моря. Опрацьовуються економічні стимули для переробної промисловості і єдині маркування для біо замінників пластику. Використання продуктів мікропластику в косметиці пропонується обмежити. У всьому світі пластик складає 85% відходів, що потрапляють на пляжі, а європейці щорічно виробляють 25 млн тонн пластикових відходів, з яких на сьогоднішній день лише 30% збираються для переробки, відзначається в комюніке Єврокомісії. При цьому, згідно з підрахунками економістів, лише 5% вартості пакувальних матеріалів залишається в економіці. Решта безповоротно втрачається через дуже короткий час. Це обходиться в 70-105 млрд євро щорічно.
 

Стратегія щодо пластиків ставить завдання перед усіма учасниками ланцюжка створення вартості в галузі. У зв'язку з цим німецькі галузеві союзи bvse і BDE опублікували ряд вимог. Так, підприємства дуальної системи утилізації відходів повинні гарантувати якість зібраної сировини, що можна здійснити за допомогою організації оплати на основі нормативів збору на людину.
 

Виробники упаковки повинні сконцентрувати свої зусилля на використанні наступних полімерів для виробництва всіх видів пластикової упаковки: поліетилен (ПЕВП і ПЕНП), поліпропілен (ПП) і поліетилентерефталат (ПЕТФ). Термоформована тара з ПЕТФ в майбутньому повинна бути прозорою і не повинна складатися з декількох шарів різних пластиків.
 

Виробники повинні замінювати компоненти, що не підходять для рециклінгу (такі, як ПВХ, ПЕТФ, папір, ПА, ПВДХ, сополімер етилового і вінілового спирту EVOH і алюмінієве напилення в багатошарових упаковках, етикетках і рукавних етикетках) на відповідні розумні альтернативи для рециклінгу. Основний матеріал, який підлягає вторинній переробці, повинен становити більше 90% від загальної маси упаковки. Від використання наповнювачів, які тільки з метою економії збільшують щільність пакувального матеріалу, в майбутньому необхідно відмовитися.
 

Підприємства розливу повинні дбати про те, щоб їх продукція при звичайному вживанні повністю звільняла тару без залишків. Дизайнери упаковки повинні знаходити розумні рішення, щоб уникнути відправки пакувальної продукції на смітник. Крім того, пластикова тара і упаковка повинна бути впізнаваною, а не замаскованою під папір.
 

Експерти з маркетингу повинні відмовитися від непотрібної розмальовки та друку.
 

Джерело Каталог "Все для харчової та переробної промисловості" №2/2018